sobota, 26 września 2015

10 dziwnych książek znalezionych tu i tam

Grafika z książki "The Zen of Farting"
źródło: www.amazon.com
Tego typu zestawień w Internecie tysiące. Ale gdy człowiek czasami zawędruje w różne dziwne zakamarki internetów, to aż ma ochotę się podzielić tymi dziwnymi rzeczami, które tam znalazł ;) Dlatego dzielę się z Wami oto moimi, ekhm.. odkryciami! Ludzie wydają dziwne rzeczy, niektóre książki, rzecz jasna, wydane były dla tzw. beki ;) Nie zmienia to faktu, że gdy odnajdzie się takie coś, to... trudno czasami coś mądrego powiedzieć.


The Zen of Farting


Zen pierdzenia”. Krótko mówiąc książka-żart o duchowych lekcjach dotyczących wzdęcia. Cóż, buddyści też musieli sobie z tym radzić.

Latawnya, the Naughty Horse, Learns to Say "No" to Drugs

Ilustrowana książka dla dzieci, której głównymi bohaterami są konie: Latoya, Daisy i Latawnya. Mają one problem, ponieważ – pod wpływem innych koni – zaczęły brać narkotyki i wpadły w alkoholizm... Jedno trzeba przyznać: nie dość, że książka edukacyjna i moralizatorska, to jeszcze pisana tak prościutką angielszczyzną, że świetnie się będzie nadawać na naukę czytania w tym języku.

Extreme Ironing

Prasowanie w różnych dziwnych miejscach. Taki sport. Połączenie wspinaczki, kajakarstwa, nurkowania, surfowania, pięknych widoków i dobrze wyglądających ciuchów.

Dancing with Jesus: Featuring a Host of Miraculous Moves


Był „Taniec z gwiazdami”, było „You Can Dance”, to może być i „Taniec z Jezusem”. I nie tylko z Jezusem, ale także z Mojżeszem i Janem Chrzcicielem. Ej, kto by nie chciał nauczyć się chodzenia po wodzie?

What Bird Did That?: A Driver's Guide to Some Common Birds of NorthAmerica

Komu nie narobił kiedykolwiek ptak na przednią szybę? A teraz, dzięki temu kolorowemu przewodnikowi każdy nauczy się rozpoznawać gatunek po odchodach! Podobno opisy są bardzo szczegółowe...

I'd Really Like to Eat a Child

Znów książka dla dzieci, ładna kreska, kolorowa. Tym razem opowieść o małym krokodylku, Achillesie, który chciałby zjeść dziecko, bo ma już dosyć bananów!

Unicorns Are Jerks: a coloring book exposing the cold, hard, sparkly truth

Jednorożce są dupkami”. Bo są. I można je sobie nawet pokolorować, takimi są dupkami.

Fancy Coffins to Make Yourself

Trumna – zrób to sam. Książka zawiera podobno aż 230 kolorowych zdjęć i szczegółowe instrukcje. Aż dziw, że firmy pogrzebowe jeszcze mają rację bytu!

My Darling, My Hamburger

Tym razem coś dla nastolatków. Nie wiem czy niektórzy z Was kojarzą taką serię „Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty”. Powyższa pozycja chyba wpisywałaby się w ten nurt. Jak głosi tekst na okładce: niektóre wybory zostają z nami na zawsze...

Natural Bust Enlargement with Total Mind Power: How to Use the Other 90% of Your Mind to Increase the Size of Your Breasts

I na koniec – książka skierowana do pań. Jak powiększyć biust siłą umysłu? Donald L. Wilson radzi, aby codziennie przez 2 godziny intensywnie myśleć o swoich piersiach. Cały sęk w tym, aby zacząć używać tych części mózgu, których na co dzień nie używamy. Proste.

Nie mam pojęcia, czy którakolwiek z tych książek została wydana w Polsce, ale nie wiem też jak zareagowałabym na taki tytuł, gdybym zobaczyła go na półce... ;)

[Kostek]

PS. Wszystkie okładki pochodzą ze strony Amazon.com. Po kliknięciu w okładkę otworzy się strona książki na Amazonie.

8 komentarzy:

 1. Zastanawiam się kto to piszę... no i kto czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Czasami chyba lepiej nie wiedzieć... Niektóre książki mogą być kupowane jako prezent, ale jak na mój gust to prezenty dość abstrakcyjne ;)

   Usuń
 3. Te wydania o trumnach rzeczywiście powinny rozejść się po zakładach pogrzebowych jako katalogi :) Pierwsza pozycja mogłaby być nawet śmieszna, ale pozostałe to właściwie nie wiadomo jak zareagować, czy się śmiać czy płakać nad ludzką pomysłowością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Trzeba przyznać, że nie widziałam podobnych kwiatków w polskich księgarniach, ale może czas się rozejrzeć :)

   Usuń
 4. A już myślałam, że nic mnie nie zaskoczy.... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świat literatury potrafi jednak zaskoczyć ;)

   Usuń